Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
20 Ağustos 2019 Salı
°C

Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

İkinci Kalkınma Çalıştayının Yayladere ilçesinde düzenlenen toplantısında sunum yapan Tavz-Der Başkanı Soysal, Yayladere'nin Bingöl ile ticari ilişkilerindeki zayıflığının ana temelini, bağlantı yolundaki sorunlar olduğunu söyledi.

27 HAZİRAN 2014 CUMA 07:33
0
2827
0
AA aa
Yol sorunu ticari ilişkileri etkilemiş

Bingöl Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından başlatılan ve Bingöl genelini kapsayan II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayı; Solhan, Genç, Karlıova, Yedisu ve Kığı ilçelerinden sonra 24.06.2014 Salı günü Yayladere İlçesinde düzenlendi.

Yayladere Özel İdare toplantı salonunda düzenlenen çalıştaya Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek, il genel meclisi encümenleri, köy ve merkez mahalle muhtarları katıldı. Çalıştay; Tavz-Der Yönetim Kurulu Başkanı Murat Soysal’ın sunumu ile başladı.

Yayladere ilçesinin fiziki ve coğrafi mekân olarak Bingöl’e bağlı olsa da, alışveriş ve ticari işlerde Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ile bağ kurduğuna dikkat çeken Soysal: “Bunda en büyük pay hiç kuşku yok ki, ilçenin merkezle bağlantısını sağlayan ana yoldur. Söz konusu ulaşım yolu genişletilip asfaltlandığı takdirde Sadece Yayladere değil Kığı ve Adaklı ilçelerinin de hayat damarı Karakoçan yerine Bingöl olur. Dolayısıyla buralarda yaşayan vatandaşlarımız alışverişlerini ve ticari faaliyetlerini Elazığ’ın ilçesi yerine bağlı oldukları il ile yapacaklardır ki, buda ciddi bir ekonomik canlılığa vesile olur ilimiz için” dedi.

II.Bingöl “Kalkınma Çalıştayının” asıl amacının Bingöl ilinin ekonomik kalkınmışlığını köylerden başlayarak hızlandırmak olduğunu vurgulayan Soysal; “Bir-iki ilçenin gelişmesi ve kalkınmasıyla bir il kalkınamaz diyen Tavz-Der başkanı Soysal; her ilçe için ayrı ayrı düşünerek onların kalkınma bileceği projeler ve yatırımlara yapılarak Bingöl topyekûn kalkındırılmalıdır” şeklinde konuştu.

Çalıştay’da söz alan Yayladere Belediye Başkanı Sabri Akyürek; derneğin bu çalışmasını önemsediğini dile getirerek Yayladere ilçesinin henüz koca bir köy konumunda olduğunu, bunun için de ciddi manada hizmete ve yatırıma ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak Tavz-Der’e teşekkür etti.

Çalıştay; Formların doldurulmasına yönelik yapılan sunumun ardından son buldu. 

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
20.08.2019
09:18
Faiz indirimini fırsat bilip yine zam yaptılar
Faiz indirimini fırsat bilip yine zam yaptılar
Ev kredisi faizlerindeki indirimi fırsat bilen kimi ev sahipleri ile müteahhitler konutlarına yüzde 5 ile 10 arası zam yaptı. Düşen maliyetin kendilerine rant olarak dönmesini isteyen fırsatçılar, canlanması beklenen konut satışlarını baltalarken, konut alıcısı ise ucuz konutlara yönelmeye başladı.
20.08.2019
09:17
Merkez Bankası`ndan `zorunlu karşılık` kararı
Merkez Bankası'ndan 'zorunlu karşılık' kararı
Merkez Bankası Türk Lirası zorunlu karşılık belirlemede 'kredi büyümesi' kriteri getirdi.
20.08.2019
09:16
ABD`den yeni Huawei kararı
ABD'den yeni Huawei kararı
ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Washington yönetiminin Huawei'ye yönelik iş yasağını 90 gün ertelediğini söyledi.
19.08.2019
22:30
Bayram: Ağaç kesen babam dahi olsa eleştiririm
Bayram: Ağaç kesen babam dahi olsa eleştiririm
Yeni Valilik Binasının yapılacağı alandaki yarım asırlık ağaçların kesilmesine tepki gösteren Alican Bayram: 'O ağaçları taşımak yerine kesmeyi tercih eden, yakıp-yıkan babam dahi olsa eleştiriye muhtaçtır.'
19.08.2019
22:29
Vali Bilmez, Kayyum olarak atandı
Vali Bilmez, Kayyum olarak atandı
Bingöllü Vali Mehmet Emin Bilmez, Van Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın yerine kayyum olarak atandı.
19.08.2019
22:28
Kurbanlık satışında düşüş yaşandı
Kurbanlık satışında düşüş yaşandı
Bingöl'de Kurban Bayramı, besiciler için hayal kırıklığı oldu. Yıl boyunca bin bir zorlukla hayvanları yetiştiren besiciler, bu yıl ki kurbanlık satışlarının geçen yıllara nazaran düştüğünü ve satışların çok az gerçekleştiğini söyledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın