Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
14 Ekim 2019 Pazartesi
°C

Uyuşturucuyla mücadeleye de hassasiyet gösterilsin

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Bingöl İl Başkanı Şahin Gültekin: hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir.

25 HAZİRAN 2019 SALI 20:43
2
1027
3
AA aa
Uyuşturucuyla mücadeleye de hassasiyet gösterilsin

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Bingöl İl Başkanı Şahin Gültekin; ‘‘Merkezi hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir.'' dedi.

Gültekin, yaptığı açıklamada; ‘‘Uyuşturucu kullanımı, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir sorundur. Uyuşturucu kullanımına bağlı zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı, sağlık zararlarından ibaret değildir. Sağlık zararlarının yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan sosyal, hukuki, ekonomik zararları da beraberinde getirmektedir. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarında görev yapan tüm kurumlar, bu alanda çalışan personellerinin sayı ve teknik kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar yürütülmeli saha ekipleri oluşturmalıdır. Bağımlılık tedavisi sonrası sosyal hayata yeniden entegrasyonun sağlanması amacıyla tedavi sonrası sosyal uyum hizmetleri her ilde hayata geçirilmelidir özelikle kullanım oranı yüksek olan ilimizde ivedilikle yapılmalıdır.

Merkezi hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir. Kamu spotları oluşturulmalı sahada gönüllü çalışan diğer sivil toplum kuruluşları ile beraber çalışmalarını yürütmelidir. Bağımlılıkla mücadele klasik memur mantığıyla yürütebilecek ve nihayet ulaşabilecek bir mücadele değildir. Dolayısıyla gönüllerin daha fazla sahada alabilmeleri teşvik edilmeli gönüllü çalışanlar taltif edilmeli gönüllü sayısının artırılması noktasında çalışmalara girilmelidir.

AMATEM ve ÇAMATEM de, uygulanan programlar revize edilmeli manevi Rehabilitasyon konusunda yeni bir program uygulanmasına gidilmelidir.'' İfadelerini kullandı.

26 HAZİRAN DÜNYA UYUŞTURUCU KULLANIMI VE KAÇAKÇILIĞI İLE MÜCADELE GÜNÜ:

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Bu amaca yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincinin artırmak amacıyla dünyada olduğu gibi ülkemizde de 26 Haziran tarihinde, çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Yapılan etkinliklerde, sağlıklı yaşam davranışlarının önemi vurgulanmakta ve uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekilmektedir.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46000)
27 Haziran 2019 Perşembe 14:48
Bingöl deki uyustucu bütün Avrupa ya yeter önce bingölü temizleyin
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45911)
26 Haziran 2019 Çarşamba 12:55
iyide biz yıllarca uyuşturucu ile mücadele derneklerinin işin içinde olduğu haberlerini okuyalı baya uzun bir zaman olmamış...hadi bakalım inşallah başarısınız
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45882)
26 Haziran 2019 Çarşamba 07:30
BÜTÜN DÜNYA TOPLUMLARININ ŞİDETLE KARŞI ÇIKTIKLARI KONULARIN BAŞINDA GELİYOR BU MÜCADELEDE BÜTÜN İNSANLIĞI DAVET EDELİM DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN BU İZAH EDİLEMEZ PİSLİĞİ ORTADAN KALDIRALIM
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
14.10.2019
11:26
Erdoğan: Topunuz gelseniz Türkiye etmezsiniz
Erdoğan: Topunuz gelseniz Türkiye etmezsiniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi'nde gazete, televizyon ve haber ajanslarının genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldiği toplantıda, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Arap Birliği'nin skandal bildirisine çok sert tepki gösterdi.
13.10.2019
16:36
`Oğlumun kanı yerde kalmadı`
'Oğlumun kanı yerde kalmadı'
3 yıl önce Fırat Kalkanı operasyonunda DAEŞ terör örgütünün roket saldırısında şehit olan Astsubay Muhammed Koşan'ın babası, 'Devletimizin yanındayız. Hiçbir zaman televizyonun başından ayrılmıyorum. Benim oğlumun kanı yerde kalmadı, bana söyleseler ben de giderim' dedi.
13.10.2019
16:35
9 ayda 153 bin yolcuya hizmet verildi
9 ayda 153 bin yolcuya hizmet verildi
Bingöl Havalimanı'nda 9 ay içinde 153 bin 261 yolcuya hizmet verildi.
13.10.2019
16:34
Uzman akademisyenler panelde bir araya geldi
Uzman akademisyenler panelde bir araya geldi
Uluslararası 'Uluslararası Arıcılık Araştırmaları ve Sürdürülebilir Kırsal Kalkınma Stratejileri Kongresi' kapsamında gerçekleştirilen 'Arı ve Doğal Ürünlerin İhtisaslaşma ve Bölgesel Kalkınmadaki Rolü' başlıklı özel oturumda, alanında uzman akademisyenler sunum yaparak önemli bilgi paylaşımında bulundu.
13.10.2019
16:33
Hedefi 2 ton mantar üretmek
Hedefi 2 ton mantar üretmek
İstiridye mantarı yetiştiren üretici Yalçın, hedefinin kurduğu tesiste 2 ton mantar yetiştirmek olduğunu söyledi.
13.10.2019
16:32
Sporcular kupalarla döndü
Sporcular kupalarla döndü
Gaziantep'te düzenlenen Wushu Kungfu turnuvasında Bingöllü sporcular, 3 bölge şampiyonluğu 6 sporcu ikincilik, 5 sporcu da üçüncülük elde etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın