Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
19 Temmuz 2019 Cuma
°C

Uyuşturucuyla mücadeleye de hassasiyet gösterilsin

Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Bingöl İl Başkanı Şahin Gültekin: hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir.

25 HAZİRAN 2019 SALI 20:43
2
863
3
AA aa
Uyuşturucuyla mücadeleye de hassasiyet gösterilsin

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Yeşil Yıldız Bağımlılıklarla Mücadele Derneği Bingöl İl Başkanı Şahin Gültekin; ‘‘Merkezi hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir.'' dedi.

Gültekin, yaptığı açıklamada; ‘‘Uyuşturucu kullanımı, toplumların hem bugününü hem de geleceğini tehdit eden, maddi ve manevi pek çok kayba sebep olan önemli bir sorundur. Uyuşturucu kullanımına bağlı zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı, sağlık zararlarından ibaret değildir. Sağlık zararlarının yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan sosyal, hukuki, ekonomik zararları da beraberinde getirmektedir. Uyuşturucu ile mücadele çalışmalarında görev yapan tüm kurumlar, bu alanda çalışan personellerinin sayı ve teknik kapasitesini artırmaya yönelik çalışmalar yürütülmeli saha ekipleri oluşturmalıdır. Bağımlılık tedavisi sonrası sosyal hayata yeniden entegrasyonun sağlanması amacıyla tedavi sonrası sosyal uyum hizmetleri her ilde hayata geçirilmelidir özelikle kullanım oranı yüksek olan ilimizde ivedilikle yapılmalıdır.

Merkezi hükümet sigaranın önlenmesi noktasında göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda da göstermelidir. Kamu spotları oluşturulmalı sahada gönüllü çalışan diğer sivil toplum kuruluşları ile beraber çalışmalarını yürütmelidir. Bağımlılıkla mücadele klasik memur mantığıyla yürütebilecek ve nihayet ulaşabilecek bir mücadele değildir. Dolayısıyla gönüllerin daha fazla sahada alabilmeleri teşvik edilmeli gönüllü çalışanlar taltif edilmeli gönüllü sayısının artırılması noktasında çalışmalara girilmelidir.

AMATEM ve ÇAMATEM de, uygulanan programlar revize edilmeli manevi Rehabilitasyon konusunda yeni bir program uygulanmasına gidilmelidir.'' İfadelerini kullandı.

26 HAZİRAN DÜNYA UYUŞTURUCU KULLANIMI VE KAÇAKÇILIĞI İLE MÜCADELE GÜNÜ:

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1987 yılında, uyuşturucu kullanılmayan sağlıklı bir toplum hedefine ulaşmak, uyuşturucu ile mücadele konusunda uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirmek amacıyla 26 Haziran tarihini "Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" olarak kabul etmiştir. Bu amaca yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincinin artırmak amacıyla dünyada olduğu gibi ülkemizde de 26 Haziran tarihinde, çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Yapılan etkinliklerde, sağlıklı yaşam davranışlarının önemi vurgulanmakta ve uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekilmektedir.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_46000)
27 Haziran 2019 Perşembe 14:48
Bingöl deki uyustucu bütün Avrupa ya yeter önce bingölü temizleyin
Beğendim (0) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45911)
26 Haziran 2019 Çarşamba 12:55
iyide biz yıllarca uyuşturucu ile mücadele derneklerinin işin içinde olduğu haberlerini okuyalı baya uzun bir zaman olmamış...hadi bakalım inşallah başarısınız
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_45882)
26 Haziran 2019 Çarşamba 07:30
BÜTÜN DÜNYA TOPLUMLARININ ŞİDETLE KARŞI ÇIKTIKLARI KONULARIN BAŞINDA GELİYOR BU MÜCADELEDE BÜTÜN İNSANLIĞI DAVET EDELİM DÜŞÜNCESİ NE OLURSA OLSUN BU İZAH EDİLEMEZ PİSLİĞİ ORTADAN KALDIRALIM
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
18.07.2019
20:08
Ağır yaptırımlar uygulanacak
Ağır yaptırımlar uygulanacak
İmar uygulamalarına ilişkin kamuoyundaki yanlış algılara açıklık getiren Belediye, İmar kanununa muhalefet edip, kentin estetik görünümünü bozmaya çalışan inşaat firmalarına ağır yaptırımların uygulanacağını bildirdi.
18.07.2019
20:07
Kazaya açık davetiye!
Kazaya açık davetiye!
Genç'te asfalt seviyesinin altında veya üstünde kalan ve yerinden oynayan rögar kapakları kazaya davetiye çıkarıyor.
18.07.2019
20:06
Kurbanınız Umut Olsun
Kurbanınız Umut Olsun
Her yıl Kurban Bayramı'nda binlerce aileye kurban eti ulaştıran Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği) Başkanı Mehmet Tamaç, 'Kurbanınız Umut Olsun' sloganıyla kurban kampanyası başlattıklarını söyledi.
18.07.2019
20:05
Damızlık alımına yüzde 50 hibe
Damızlık alımına yüzde 50 hibe
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Damızlık Koç-Teke alımlarına yüzde 50 hibe desteği verileceğini bildirirken, başvuruların 2 Ağustos tarihinde biteceği aktarıldı.
18.07.2019
20:04
BÜ`de 15 Temmuz konferansı
BÜ'de 15 Temmuz konferansı
Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Enstitüleri Derneği (TİYEMDER) Onursal Başkanı Araştırmacı-Yazar Selahattin Yazıcı, Bingöl Üniversitesi'nde '15 Temmuz Şehitlerini Anma' Konferansı verdi. Yazıcı, '15 Temmuz, İslam Dünyasının biz artık kendimizi yönetmek istiyoruz isyanının sembolüdür' dedi.
18.07.2019
20:03
Meteorolojiden yağış ve fırtına uyarısı
Meteorolojiden yağış ve fırtına uyarısı
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, 5 il için gök gürültülü sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar ile fırtına uyarısı yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın