Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Ocak 2019 Perşembe
2.7 °C Çok Bulutlu

Solhan tabuları yıktı

Bingöl TV Skor12 programına konuk olan Eskigülek, Solhan'da voleybolun farklılıklarını ve voleybol camiasına yansıyanları anlatırken Solhan'ın bir voleybol ilçesi olduğunu belirtip Solhan'ı ön yargıları ve tabuları yıkan bir ilçe olarak görüyorum. dedi.

08 KASIM 2018 PERŞEMBE 19:25
4
1113
0
AA aa
Solhan tabuları yıktı

Bingöl TV Skor12 programında Solhanspor konuşuldu. Muhammet Oya'nın sunduğu programa; Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni Savaş Eskigülek, Solhanspor Kulübü antrenörü Serhat Şimşek ve Solhanspor takım kaptanı Murat Aslan konuk oldu.

Oya, konuklarına Solhanspor ile ilgili sorular yöneltirken takıma destek verilmesi ile ilgili de konuşuldu.

Solhanspor'a olan ilgisini anlatan ve yaklaşık 14 yıldır voleybol içinde olduğunu belirten Eskigülek, “Voleybol içinde yayın hayatı olarak devam ediyorum. Çeşitli İnternet sitelerinden sonra şu an Voleybol Aktüel Genel Yayın yönetmenliğini yapıyorum. Çeşitli kulüplerde basın danışmanlığı yaptım. Bu sene de Türkiye'nin Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu basın danışmanlığını görevine getirildim. Sosyal medya üzerinden sevgili Zülfü hocamız bana ulaştı. O zaman takımın adı METEM Spor'du. Kendi yağıyla kavrulan bir takımdı. ‘Bize destek verebilir misiniz, bir takımımız var destek olun” demişti. Biz de o gün bugündür devam ediyoruz işte 2013 senesinden beri. Ama Efeler Ligi sürecinde desteğin daha fazla hissetmelerini anladığım için yaklaşık 2 senedir de daha yoğun bir şekilde Solhanla ve Bingölle iştigal ediyorum. Çok güzel şeyler oluyor. Buradaki bu güzelliklerin, bu güzel insanların, buraya gelip ter akıtan arkadaşların emeklerin tüm Türkiye tarafından görülmesi gerektiğini olan inancımla buralarda bulunuyorum. Burada gördüğümüz sevgi saygı herkes tarafını görünsün istiyorum. Çünkü Solhan hakikaten bunlardan daha fazlasını hak ediyor.

“SOLHAN, ÖN YARGILARI VE TABULARI YIKAN BİR İLÇE”

Solhansporlu taraftarın bu göstermiş olduğu desteğin son topa kadar devam ettiğini defalarca gördüğünü ve birkaç kez Solhan'da canlı olarak yaşama şerefine nail olduğunu belirten Eskigülek, “Palandöken maçında 5 maçı arka arkaya kazanmış bir takımın lider olarak namağlup olarak gelen bir takımın burada çok zor durumda kaldığını gördüm. Sağ olsun sevgili Aykut Lale de muhteşem bir taraftar olduğunu söyledi. ‘Hak ediyorlar ve hak ettiler kazandılar' dedi. Kendisine bu centilmenliğinden dolayı teşekkürlerimizi yollayalım sevgili Aykut Lale'ye. Taraftar olarak biraz daha fazla voleybolu takip etmeli, daha fazla okumalı ve daha fazla ilgilenmeli. Eğer kuralları da fazla bilirlerse kendi taraftarlarına kendi taraf takımına verecekleri destek çok daha fazla olacaktır. Çünkü herhangi bir pasta, herhangi bir serviste nerede ses çıkarması gerektiğini öğrenirlerse hakikaten burası çıkılmaz bir salon olur Solhanspor da bu salonda yenilmezlik unvanını devam ettirir. Yönetim olarak bugüne kadar gelinen süreçte hakikaten çok büyük çabalar sarf ettiklerini biliyorum. Daha önce geldiğimde de bir yazı dizisi hazırlamıştım. 1 lira aidat ile kurulan bir takım olarak biliyoruz. Bütün voleybol camiası da Solhan'ı bu şekilde tanıdı. Nasıl olurda 1 lira aidat kurulan bir takım Efeler Ligi'ne nasıl olur diye, gördüğünüz gibi oluyor. Güzel yürekli insanların vermiş oldukları kendi kredi kartlarından kendi banka hesaplarında çekmiş oldukları kredilerle sevgili kardeşlerimizin emeklerin hakkını vererek burada mücadele ediliyor. Bugün voleybol camiasında bir çok kulübün halihazırda geçmiş dönemlerde sporculara olan borcu varken Solhanspor'un bildiğim kadarıyla bugüne kadar hiç bir sporcunun geçmiş borcu kalmadı. Mutlaka ülkemizde de yaşanan sıkıntılar sebebiyle bazı ufak tefek gecikmeler olabiliyor bu çok büyük kulüplerde var malumunuz ama Solhan'da kimsenin parası kalmıyor. Buraya her gelen kişi devlet memuru olsun, sporcu olsun, hakem olsun önyargıyla geliniyor ama buradan ağlayarak giden birçok devlet memuru olduğunu ben biliyorum, bizzat bana anlattılar. Solhan, hakikaten çok değişik bir yer. Burayı herkesin gelip görmesi lazım. Hiçbir sporcu kardeşimiz, hiçbir teknik ekipteki arkadaşımız buraya önyargı ile gelmemesin, buraya gelinebilecek en büyük önyargı burada güzel yürekli insanların olacağının bilinmesidir. Solhan'ı ön yargıları ve tabuları yıkan bir ilçe olarak görüyorum, voleybol ilçesi olarak görüyorum.” şeklinde konuştu.

BÜYÜKLERİMİZİN DAHA FAZLA DESTEK VERMESİ GEREKİR

Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız'ın desteklerine de değinen Eskigülek, “Bu küçük ilçenin kaderi bundan daha fazlasını hak ediyor. Bunun için de hem Bingöl yerel yönetimlerinin valiliğin, hem de siyasi seçilmişlerin çok daha fazla destek vermesi gerekiyor. Çünkü burada yapılan şey çok önemli. Sizlerin de çok iyi bildiğiniz gibi doğuya karşı belli bir yaklaşım var ama burada sporu ile yükselen voleybolu ile yükselen bir ilçe var. İlçe gençliğinin 15 günde bir de olsa birkaç saatliğine de olsa günlük sıkıntılarından vazgeçilebileceği kendini en düzeyli bir şekilde deşarj edebileceği bir ortam var Solhan spor salonunda. Hakikaten buraya geldiğimizde çocukların yolda bize yaklaşımı fotoğraf çektirelim demeleri benim gururumu okşuyor. Hepsini tek tek sevgilerimi yolluyorum. Çok daha fazla şey yapılması lazım ama yönetim olarak biraz da profesyonel yaklaşılması gerekiyor. Takımın şu an içerisinde bulunduğu durum çok iyi bir ortamda çok daha iyi olması gerekiyor. Bunun için bazı tedbirlerin ve kaynak aktarımı olması şart. Daha fazlası için mutlaka büyüklerimizden daha fazla destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
24.01.2019
02:29
Türkiye ile KKTC arasında çok önemli anlaşma
Türkiye ile KKTC arasında çok önemli anlaşma
KKTC ve Türkiye arasında sürücü belgelerinin karşılıklı tanınması ve değişimi amacıyla protokol imzalandı.
24.01.2019
02:28
500 milyon TL para cezası kesildi
500 milyon TL para cezası kesildi
Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yakup Güzel, tüketicileri yanıltan reklamlara geçen yıl 500 milyon TL idari para cezası uygulandığını söyledi.
24.01.2019
02:27
Yeni rekor geliyor... Para yağacak!
Yeni rekor geliyor... Para yağacak!
KOBİ'lere bu yıl Türk Eximbank kredileri ve diğer destek mekanizmalarıyla sağlanacak imkanlar, ihracatta yeni rekorların kapısını aralayacak. Türk Eximbank kanalıyla bu yıl 29,4 milyar doları kredi, 19 milyar doları sigorta olmak üzere 48,4 milyar dolarlık finansman desteği verilecek.
24.01.2019
02:26
Marketlerin yerini kooperatifler alabilir
Marketlerin yerini kooperatifler alabilir
Kooperatifler marketlere alternatif olmak istiyor. Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği (TARIM-KOOP) Genel Başkanı Mehmet Özkurnaz, market fiyatlarının yüksekliğinin tekelleşmiş market zincirlerinden kaynaklandığını ileri sürerek 'Pazarı belirleyici konumda kooperatifler olmalı. Market zincirlerinden hem daha ucuz hem daha kaliteli ürün verebiliriz. Bu konuda pilot bölgelerden başlamak üzere kendimizi 3-5 ay içinde ispat etmeye hazırız. dedi
23.01.2019
20:28
Balımızın Barkodu Oluşturulacak
Balımızın Barkodu Oluşturulacak
Bingöl Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile yapılan işbirliği protokolü derinleşiyor. İhtisaslaşma ve projelerinin hayata geçirilmesi için Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen programda konuşan her iki üniversitenin Rektörü, Bingöl Balı DNA'sının barkodunu oluşturacaklarını açıkladı.
23.01.2019
20:12
Top gülleleri burada üretildi
Top gülleleri burada üretildi
BİNTSO Başkanı Ayas, Osmanlı Devleti döneminde Bingöl'ün madencilik açısından çok önemli bir bölge olduğunu söyleyerek, özellikle Kığı Bölgesinde Osmanlı Ordusu için top gülleleri üretildiğini, burada üretilen güllelerin Yemen ve Hicaz bölgelerine gönderildiğin söyledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın