Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
21 Mart 2019 Perşembe
12.7 °C Açık

REVİZE EDİLECEK!

Karayolları 8'inci Bölge Müdürü Ahmet Gülşen; Sitemleri dikkate alıyoruz ancak amacımız güzergâh şu veya bu köyden geçsin değil. Nihayetinde bu çalışmalar teknik esaslara dayandırılır. Yüksek eğimlerden kaçınacağız. Bu kapsamda revize yapılacak dedi. Gülşen, Çapakçur aydınlatma çalışmasının da haftaya başlayacağını belirtti.

10 NİSAN 2018 SALI 23:33
3
2025
9
AA aa
REVİZE EDİLECEK!

Bingöl Valiliği'nde 2. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıya Vali Ali Mantı, Vali Yardımcısı Tunahan Çil, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, bölge müdürleri ve kurum amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mantı, kurumların anlayışlı ve öz verili bir şekilde çalıştığını aktardı.

Vali Mantı; “Biz buradaki alınan kararları belirli bir süre içerisinde kurumlarımız uyguluyor. Destek gereken durumlar varsa birbirleriyle istişare ediyorlar. Değerlendirme yapıyorlar. Şuana kadar yaptığımız koordinasyonlarda dile getirilen hususlarda herhangi bir sıkıntımız olmuyor. Kurumlarımız gayet anlayışlı bir şekilde taahhüt ettiği hizmetleri yerine getiriyor. Bu konuda herhangi bir sıkıntımız yok” dedi.

Karayolları 8'inci Bölge Müdürü Ahmet Gülşen, Bingöl-Sancak yolunun yapım işinin kamuoyunda çıkan değerlendirmelere binaen, gazetemiz Bingöl Online'ye yapmış olduğu yazılı açıklamayı 2. Dönem İl Koordinasyon Toplantısı'nda yineleyerek, şunları söyledi;

“Yüksek Planlama Kurulunun 06.09.2017 tarih ve 2017/27 sayılı Kararına istinaden Karayolları Genel Müdürlüğü 2017 Yılı Yatırım Programında yer alan “Öncelikli Projeler (GAP) (DAP)” kapsamına 1. Sınıf Devlet Yolu statüsünde alınmıştır. Projenin statüsünde gerçekleşen değişiklik sonrasında; mevcut onaylı projenin uygulanabilirliği incelenmiş ve pek çok kesimde güzergâhı terk etme zorunluluğu olacağı görülmüştür. Karayolları Geometrik Standartlarına göre 1. Sınıf Devlet Yolu standardındaki bir yolun sahip olması gereken 12 m platform genişliği ve 100 km/s maksimum proje hızı gibi özellikler dikkate alınarak mevcut projede iyileştirme sağlanacaktır. Ancak, bu kriterlere göre şerit genişletmesi ile yol standardı düzelmeyeceğinden, güzergâhta kısmi değişiklik yapılarak projenin revize edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut onaylı projede yer alan Bingöl Üniversitesi yerleşkesi kampüs alanından geçen kesim de trafik güvenliği göz önünde bulundurularak revize edilecektir.”

Zemin yapısı, heyelan durumu ve proje standartlarıyla birlikte değerlendirmelerin devam ettiğine işaret eden Gülşen; “Bizim çalışmalarımız ve amacımız şu veya bu köyden geçsin değil. Açıkçası doğru arazide standarttı yakalamak amacıyla bizim çalışmalarımız yapılır. Vatandaşlarımız bazen sitem eder ama biz sitemlerini de dikkate alıyoruz. Nihayetinde bu çalışmalar teknik esaslara dayandırılır. Aynı zamanda yüksek eğimlerden kaçınacağız” diye konuştu.

Bingöl-Sancak yolunun özel bir nedenden dolayı 1. Sınıf Devlet Yolu statüsüne alındığını aktaran Gülşen, projede revize çalışmasının olacağını anımsattı.

ÇAPAKÇUR AYDINLANIYOR

Öte yandan yapımı tamamlanan Çapakçur Köprüsü'nün ışıklandırma çalışmalarının önümüzdeki hafta başlayacağını aktaran Gülşen, Ramazan Bayramı'na kadar aydınlatma çalışmasının tamamlanacağını söyledi.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24647)
12 Nisan 2018 Perşembe 12:53
Kartal yolunda değişim yoksa , bu proje yüz de yüz değişikliğe uğramış demektir. ilk etüt olan kartal köyünün güneyi çiçekdere köyü bölgesinden geçmeli. bu cephe buzda tutmuyor, eğimi de az....
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24640)
11 Nisan 2018 Çarşamba 21:02
_ Neden Solhan yolunu standartlara göre yapmıyorsunuz.
_Yollar zikzaklı. Bir yol düz olur.
_ Daha önce Kuzey ilçeleri üvey evlattı şimdi Solhan üvey evlat oldu.
Beğendim (2) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24639)
11 Nisan 2018 Çarşamba 20:47
_ Teknik standartlara göre yapilmasi.
_Egim ve Meyilden olabildiğince kaçınılması.
_ Virajlardan kaçınmak.
_ Bingöl'ün gelmiş geçmiş en güzel projesi. Çapakçur Köprüsü, Devlet Hastanesi ve Bingöl Üniversitesi'dir. Doğru yolda ve helal çerçevesinde emeği geçenlerden Allah-u Teala razı olsun.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24633)
11 Nisan 2018 Çarşamba 16:59
Halkın sesi halkın tepkisi ses getirdi emeği geçen herkese tesekur ediyorum inşallah güzel şeyler olacak
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24620)
11 Nisan 2018 Çarşamba 09:53
Kesinlikle teknik sartlar ile yapılmalı özel kriter değil genel fayda esas alınmalı
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24618)
11 Nisan 2018 Çarşamba 09:44
inşallah yılardır ihmal edilen kuzey ilçeleri hakettiği hizmeti alır. Şu anki yol ve güzergahı tam bir facia insanların gidip gelmekten nefret ettiği bir yol.
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24616)
11 Nisan 2018 Çarşamba 02:06
Eğimlerin revize edilmesi sevindirici(kurtarın bizi kartal tepesinden ordan aşağı inerken yuvarlanacam diye hep selavatla geçiyorum
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24648)
12 Nisan 2018 Perşembe 12:54
@Misafir Kullanıcı YÜZDE YÜZ HAKLISIN...
Beğendim (1) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24615)
11 Nisan 2018 Çarşamba 01:57
Yüksek eğimlerden kaçınılması güvenliğimiz açısından önemli,eğimlerden dolayı yakınlarımızı kaybettik ne yazıkki
Beğendim (5) Beğenmedim (0)Cevapla
20.03.2019
19:42
Bu kış onlar için zor geçti
Bu kış onlar için zor geçti
Karlıova ilçesine bağlı köylerde hayvancılıkla uğraşanlar, kış mevsiminin çetin ve karlı geçmesi nedeniyle zor günler geçirdi. Kuzuları doğan koyunlar kızaklı atlarla getirilen otlarla besleniyor.
20.03.2019
19:41
Vali Kadir Ekinci`nin Nevruz Bayramı Mesajı
Vali Kadir Ekinci'nin Nevruz Bayramı Mesajı
Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
20.03.2019
19:40
Dönüşümün İlk Adımları Atılmaya Başlandı
Dönüşümün İlk Adımları Atılmaya Başlandı
Bingöl Üniversitesi'nin de yer aldığı 8 pilot üniversitede uygulanmaya başlanan Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında, öğretim üyeleri tarafından dijital ders içerikleri hazırlanmaya başlandı.
20.03.2019
19:40
Ekonomik istikrarın temeli siyasi istikrardır
Ekonomik istikrarın temeli siyasi istikrardır
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ekonomik istikrarın temeli siyasi istikrardır. Siyasi istikrarımız bozulmadığı sürece, güçlü neferliğimiz zayıflatılmadığı sürece Türkiye ekonomide de diğer bütün alanlarda da atılım yapmaya devam edecektir dedi.
20.03.2019
19:39
195 göçmen hakkında işlem yapıldı
195 göçmen hakkında işlem yapıldı
Bingöl'de son bir hafta içinde çeşitli ülkelerden gelen 169'u Afganistanlı olmak üzere toplamda 195 göçmen hakkında yasal işlem yapıldı.
20.03.2019
19:38
Genç`in eski başkanı Göral, vefat etti
Genç'in eski başkanı Göral, vefat etti
1977 yılındaki yerel seçimlerinde Adalet Partisi'nin Genç İlçe Belediye Başkanı seçilen ve 1980 askeri darbesinde görevden alınan Mahmut Göral, hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın