Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
15 Eylül 2019 Pazar
°C

59 Bin Öğrenci ders başı yaptı

Bingöl'de 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında 59 bin öğrenci için ilk ders zili çaldı.

09 EYLÜL 2019 PAZARTESİ 18:05
0
734
0
AA aa
59 Bin Öğrenci ders başı yaptı

Türkiye genelinde olduğu gibi Bingöl'de de 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının ilk ders zili çaldı. Bugün itibariyle kent genelinde 59 bin 431 öğrenci ve 3 bin 644 öğretmenle ders başlarken, 4 bin 905 öğrenci ise birinci sınıfa başlamış oldu.

Bu kapsamda Saray Mahallesi'nde bulunan Vali Kurtuluş Şişmantürk İlkokulu'nu ziyaret eden Vali Kadir Ekinci ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, çocuklarla yakından ilgilendi.

Çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Ekinci, sınıfları gezdikten sonra öğretmenlerle de kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Ekinci, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim sezonlarında, bilimin ve aklın ışığında öğretmenlerimizin rehberliğinde yeni bir döneme hazırlanacakları bir gün yaşıyoruz. Bugün bizim için mutlu bir gün. Bugün, ümid ediyorum ki çocuklarımızın geleceği için bir kıvılcım olacaktır. Tüm büyük yangınlar bir kıvılcımla başlar. Bugünün kıvılcımıyla umut ediyorum ki geleceğin aydınlık yarınları bu kıvılcımla büyük bir yangına dönüşecek ve ülke sevdasıyla, milli ve manevi değerlerine bağlı bir neslin yetişmesine vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın