Hemen Üye Ol Üye Girşi
Uye Girişi
Giriş
Beni Hatırla
Yeni Üye Kayıt
Haber sitemizin aktivitelerinden yararlanmak için üyelik başvuru yapın.
Hemen Üye Olun
Uye Hizmetleri
 
24 Mart 2018 Cumartesi
14.4 °C Açık

5 Bin araç kapasiteli otopark

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz; Park problemi artık sadece şehir merkezinde değil Hesarek kayak merkezimizde de var. Dolasıyla bu problemle ilgili valimiz hemen bir karar aldı ve yazın inşallah 5 bin kişilik herkese yetecek kadar bir alanı Özel idaremiz ve Valiliğimiz düzenleyecek.

11 MART 2018 PAZAR 21:58
12
2842
13
AA aa
5 Bin araç kapasiteli otopark

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hesarek Kayak Merkezi'nin otopark sorununun kalmayacağını söyledi.

Yaz mevsimi itibariyle otopark çalışmalarını başlanılacağını kaydeden Yılmaz, 5 Bin araç kapasiteli otoparkın İl Özel İdaresi tarafından yapılacağını belirtti.

Yılmaz; “Park problemi artık sadece şehir merkezinde değil Hesarek kayak merkezimizde de var dolasıyla bu problemle ilgili, valimiz hemen bir karar aldı ve yazın inşallah 5 bin kişilik herkese yetecek kadar bir alanı Özel idaremiz ve Valiliğimiz düzenleyecek. DAP idaremizden şunu rica etmiştik Master Plan için. Hesarek Kayak Merkezimiz için. Türkiye'de birçok yerde yapılan tesisler plansız gelişmişti geçmiş yıllarda. Biz istiyoruz Bingöl'deki bu merkezimiz daha uzun vadeli bir planla ile adım adım gelişimini sağlasın. Onlarda ihaleye çıktı Avusturyalı bir şirket kazandı. Bu alanda çok iyi bir şirket kazanmış. Sözleşmeyi yakın vadede imzalayacağız. Master planın anlamı şu, o dağı o çevreyi uzun vadeli bir şekilde planlamış olacağız. Oteller, pist alanları, yeni güzergâhlar için teknik bir ekip çalışacak ve bizlere bir yol haritası çıkaracaklar. Hesarek'i çok daha önemli bir merkez, uluslararası bir merkez yapmak için bu çalışmalarımızı adım adım hayata geçireceğiz ama her şeyden önce planlı bir gelişim istiyoruz” diye konuştu.

“Sütaş ayrı bir sıçrama yaptıracak”

Bingöl'deki istihdamın önemli derecede arttığını belirten Yılmaz, Tekstil Kent'in 700 istihdam şartıyla ihale edildiğini söyledi.

Sütaş'ın Bingöl'e yeni bir ivme kazandıracağını kaydeden Yılmaz; “İşgem'de sevindirici gelişmelerde yaşandı. Birçok işletme taşınmaya başladı. Yine Tekstil kent projemiz vardı. İl Özel İdaremiz orayı ihale etti ama 700 istihdam şartıyla ihale etti. Yakın bir zamanda orada üretim ve istihdamın sağlandığını göreceğiz. Bizim derdimiz daha çok istihdam oluşturmak. Bu çerçevede de çabalarımız devam edecek. OSB'miz gelişiyor, tarıma ve kırsal kalkınmaya destekler sunuyoruz. Sütaş ayrı bir sıçrama yaptıracak Bingöl'e ve onunla ilgili yine gayretlerimiz devam ediyor. Mevcut durumda da zaten Bingöl istihdamda en başarılı iller arasında. Geçen yıl üçüncü olmuştuk inşallah yeni projemizin devreye girmesiyle bu yıl birinci oluruz. Bizim amacımız genç nüfusumuz daha fazla istihdam imkânına kavuşsun” şeklinde konuştu.

YORUM YAZIN
Profiliniz ziyaretci statüsünde görünüyor. Yorumlarınız aşağıdaki isimle yayınlanacaktır
Değiştir
Dilerseniz web sitemize üye olarak daha özgün bir profil oluşturabilir ve yorumlarınızı hesabınızdan takip edebilirsiniz
Yapacağınız yorumların şiddet ve hakaret içermemesine lütfen dikkat edin. Aksi taktirde yorumlarınız onaylanmayacaktır. Gönder
Misafir Kullanıcı (@Misafir_24001)
14 Mart 2018 Çarşamba 11:43
Allah aşkına bıktık bu yüzlerden CEVDET YILMAZ ve Hele YUSUF ÇOŞKUN BEY NE yaptığınızı çok iyi biliyoruz.. YETER artık Halkın nezdinde de MEMLEKETTE DE yeriniz YOK.BUNU İYİ BİLİNİZ..
Beğendim (2) Beğenmedim (2)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23886)
12 Mart 2018 Pazartesi 21:08
İl başkanımız ve Enver beyden allah razı olsun. Onlar bu memleket için çalışan adamlar.
Beğendim (7) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23872)
12 Mart 2018 Pazartesi 16:58
Allah rızası için her konuda sonuncu olan ve işsizkikte birinci olan başka bir il varsa söyleyin. en çok oy burdan sıfır iş burda. nerden baksan facia. Bingöl yazık sana Bingöl. Bu ne rezalet yazık bu millete.
Beğendim (4) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23860)
12 Mart 2018 Pazartesi 15:23
Aslında karışmayın yapsınlar da has-erek olsun onuda yapamazlar dağlar boş zaten bir dozer ile hemen yapılır Bingöl için ise hiç endişe etmeyin zaten bir şey yapamazlar çünkü rant yok park işinde bunların gitmesi lazım ancak taşeron işçi alımını el atından yapsınlar unutmayın ahiret var adama sormazlar mı 10 yıl ne yaptınız o koltuklarda hadi bakım seçimde inşallah trende olacaksınız bizde kömür atacağız.
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23856)
12 Mart 2018 Pazartesi 14:12
Ben bu fotoğrafın ne kadar medyatik ve reklam amaçlı olduğunu çok iyi biliyorum
Beğendim (7) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23850)
12 Mart 2018 Pazartesi 11:53
ya yus began ya şaban ya haserek bir çok ilçemizin yolları yok köylerimizn yolu yok sen ha bıre çevrene bak sen gereğini yap elbet bir gün bizde oy kulanacağız
Beğendim (3) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23841)
12 Mart 2018 Pazartesi 10:47
BENCE HASEREKTE PARK YERİ YAPACAĞINIZA MERKEZDE YAPIN.HİÇMİ GÖRMÜYORSUNUZ MERKEZDEKİ PARK SIKINTISINI ALLAHTAN KORKUN BE.BU KADAR MÜHENDİSLERİNİZ VAR BUKADAR MEMURUNUZ POLİSİNİZ BÜROKRATINIZ VAR OLDUĞU HALDE HİÇMİ KİMSE AKIL ETMİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM.HASEREK ÇOKMU MÜHİM YOKSA MERKEZMİ SORUYORUM???
Beğendim (2) Beğenmedim (0)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23836)
12 Mart 2018 Pazartesi 10:10
Yücel gelmiş memlekete hayırlı olsun. Biri ona Bingölün sorunlarını anlatsın bir an önce yoksa yine kacakacak bir yerlere gidecek.
Bingölün park sorununuda söyleyin.
Beğendim (14) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23821)
12 Mart 2018 Pazartesi 08:04
Sizden bir tek beklentimiz var, Bingölün Siyasi hayatından artık düşün yeter.
Beğendim (9) Beğenmedim (1)Cevapla
Misafir Kullanıcı (@Misafir_23817)
12 Mart 2018 Pazartesi 07:28
Bingol belediyesinin herseyi yalan bingol icin ne yaptiniz yollariniz berbat halk otobusleri zaten tam bir çile haserek kayak merkezine niye yapyrsn şehir icine yapsana millet arabalardan karsidan karsiya gecemiyorr
Beğendim (6) Beğenmedim (1)Cevapla
24.03.2018
00:04
30 bin kişi kadroya alınacak
30 bin kişi kadroya alınacak
4 Aralık 2017 itibariyle kamuda görev yaptığı belirtilen yaklaşık 30 bin 4C'linin 3 Nisan itibariyle sınavsız olarak kadroya alınacağı kaydedildi.
24.03.2018
00:03
Kalkınma Planı için toplandılar
Kalkınma Planı için toplandılar
On Birinci Kalkınma Planı Doğu Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı'nda konuşan Bakan Elvan, terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüren Türkiye'nin, diğer yandan da ekonomiyi güçlendirme yönünde yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.
24.03.2018
00:02
Kadınlar tarımla buluşacak
Kadınlar tarımla buluşacak
Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, kadınların tarım alanında aktif rol üstlenmeleri için Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı'nın başladığını duyurdu.
24.03.2018
00:01
Değerlendirme süreci başladı
Değerlendirme süreci başladı
Arı ve Arı ürünleri ile Ekonomik Değeri Yüksek Bitkilerin Tespiti ve Değerlendirilmesi kapsamında üniversiteye aktarılan 2017 bütçesi çerçevesinde iki ana başlık altında 13 alt başlıkta proje başvuruları alınmıştı.
24.03.2018
00:00
Gençlere destek veriyoruz
Gençlere destek veriyoruz
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, gençlerle bir araya gelerek belediye hizmetlerini anlattı. Barakazi; Bingöl Belediyesi olarak gençlerimize yönelik yapılacak her türlü proje ve etkinliğin içerisinde yer almaya gayret ediyoruz diye konuştu.
23.03.2018
23:59
Berdibek`ten Arabesk ve Toplum Konferansı
Berdibek'ten Arabesk ve Toplum Konferansı
Bingöllü Yazar Muhammed Berdibek, Bingöl Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve Etkileşim kulübü tarafından organize edilen konferansta öğrencilere Arabesk Müzik-Toplum ilişkisini anlattı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir
©Copyright 2017
Haberler, Fotoğraf Galerisi, Video Galerisi, Köşe Yazıları ve daha fazlası için arama yapın