TARİH : 24 Temmuz 2014 Perşembe 15:22:02 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİHABER GÖNDER
MUHTARLARDAN KARASU’YA CEVAP : Geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yaparak il özel idaresi tarafından yürütülen hizmetleri eleştiren BİN-DER Başkanı Doğan Karasu, ‘Gümüşlü, Erdemli, Kiran, Bahçeli, Suvaran ve Yumaklı’ grup köy yolunun içler acısı olduğunu beyan etmişti. Karasu’ya cevap veren köy muhtarları ise, yolda çalışmaların olduğunu ve çalışmalardan memnun olduklarını söylediler. COŞKUN: “HEDEF 12!” : Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin değerlendirmede bulunan Coşkun, Bingöl’ün 10 Ağustos’ta rekor kıracağını ifade ederek: “plakamız 12, Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilecek ve inşallah Bingöl iyi bir oy oranıyla hedefi 12’den vuracak” dedi. LPG FACİASINDA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR : LPG tankerinin patlaması sonucu meydana gelen kazada yaralanan otobüs şoförü hemşrehrimiz Ali Ağırbaş hayatını kaybetti. Kazada ölü sayısı 6’ya yükseldi. ARTIKASLAN: ENGELLİLER İSTİHDAM EDİLSİN : Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Artıkaslan, engellilere yönelik istihdamların arttırılmasını istedi. KIYAS BATMAN’A, TAŞKESEN MALATYA’YA : Bingöl İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Nurettin Kıyas, Batman’a, Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğüne ise Halil Taşkesen atandı. 1994/3 Tertipler Silah Altına Alınacak : Er statüsündeki yükümlüler 1994/3 tertip olarak silah altına alınacak. MÜFTÜ CAN: “NEFSİMİZİ HESABA ÇEKELİM” : Kadir Gecesi ile İtikâf ibadetinin önemi konusunda açıklamalarda bulunan Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Müslümanların biran önce tefekkür ederek kendi nefislerini hesaba çekmeleri gerektiğini söyledi. ALİMOĞLU: “SALDIRILARI EN AĞIR ŞEKİLDE KINIYORUZ” : TÜMSİAD Bingöl Şube Başkanı İbrahim Alimoğlu, Gazze’de yaşanan insanlık dramına ilişkin: “Gazze’de yaşananlar insanlık adına bir dramdır. İsrail’i ve yapmış olduğu bu saldırıları en ağır şekilde kınıyoruz” şeklinde konuştu. “KATİL İSRAİL’İN ÖNÜ KESİLMELİDİR” : İsrail’in Filistin Gazze’ye yönelik yaptığı katliamı kınayan Bingöl Ülkü Ocakları: “fakat bir an evvel katil israilin önü kesilmelidir. Bu zulüm son bulmalıdır. Gerekirse kefenimizi giyip Filistinli kardeşlerimizle beraber gözümüzü kırpmadan ölüme gideriz.” AVRUPA YETİM-DER BİNGÖL`DE YARDIMDA BULUNDU : Merkezi Almanya’da olan Avrupa Yetim-Der Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bulunan mağdur ve muhtaç ailelere yardım faaliyetinde bulundu.
22-07-2014
337
0
Bingöl`ün Karlıova ilçesinin yaylalarında yaşayan göçebeler, gaz lambaları yerine güneş enerjisi ile elektrik üreten panelleri kullanarak hem ışıktan faydalanıyor, hem de telefon ve radyolarını şarj ediyorlar.
DİĞER HABERLER
BBP’DE ÇATLAK BÜYÜYOR
BBP’den istifa eden Bingöllü İşadamı Cemal Eğin’in basına yansıyan açıklamaların...
ÖRTÜLܒDE ELEKTRİK VE SU YOK!
Genç İlçesi Yazıkonak Köyü Örtülü Mezrası’nda en temel hizmetlerin başında gelen...
ÇALBAY: “İSRAİL YARGILANMALI”
İsrail`in saldırılarına tepki gösteren Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (T...
KURBAN: “KATLİAMI KINIYORUM”
İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı basın açıkla...
ÖZEL İDARE BÜTÇEYE HÜKMEDEMİYOR!
Bingöl Özel İdaresinin devasa bütçeye hükmedemediğini savunan BİN-DER Başkanı Ka...
BALUKEN: İŞÇİ EMEĞİ SÖMÜRÜLÜYOR!
TBMM’de işçi hakları ve iş sözleşmelerini kapsayan madde görüşülürken, söz alan ...
ALLAH`IN EVLERİ ÇOCUKLARLA DAHA GÜZEL
Bingöl`de Kur`an kurslarına katılan öğrenciler, camileri şenlendirmeye devam edi...
SUSUZLUK İSYAN ETTİRDİ!
Sondaj kuyusu çöken Ekinyolu köylüleri, 20 gün susuz kalınca çileden çıktı. Köy ...
ÇAPAKÇUR VADİSİ PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Her platformda konuşulan ve Bingöl için önemli projeler arasında yer alan, bölge...
Bingol Firma Rehberi
Bingöl Firma Rehberi ve İletişim bilgileri...
Bingöl Tanıtım
İlimize ait tanıtım bilgileri
Bingöl Nöbetçi Eczaneleri
İlimize ait aylık nöbetçi eczane listesi
BİNGÖL`ÜN ADI HANGİSİ OLMALI?
ÇEWLİK
ÇOLİG
ÇAPAKÇUR
BİNGÖL KALMALI
METİN VAROL (-)
19.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yenişehir Mahallesi Hacı Hasip Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
FİLİT ATAR (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Selahattin Eyyubi Camii`nde kabul edilmektedir.Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
NİHAT METİN (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.