TARİH : 22 Temmuz 2014 Salı 14:21:03 İLETİŞİM KÜNYE REKLAM MOBİLÜYE GİRİŞİHABER GÖNDER
TÜRKİYE`DE GAZZE İÇİN 3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ : Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Gazze için Türkiye`de bugünden itibaren 3 günlük yas ilan edildiğini açıkladı. MECLİS`TE BALUKEN-İPEK GERGİNLİĞİ : TBMM`de HDP`li İdris Baluken, AK Parti`li Haluk İpek`in üzerine yürüdü. Çıkan gerginliği araya giren diğer milletvekilleri önledi. BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK? : Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ramazan Bayramı için resmi tatilin 30 Temmuz akşamı sona ereceğini, Perşembe ve Cuma günü idari iznin olmadığını söyledi. BİNGÖL-DİYARBAKIR YOLUNDA TANKER FACİASI : Diyarbakır-Bingöl karayolunda devrilen LPG yüklü tankerin patlaması sonucu 2 yolcu otobüsü ile bazı araçlardaki yaklaşık 80 kişi yaralandı. İŞTEN ÇIKARILMALARA PROTESTO : Bingöl`ün Solhan ilçesine bağlı Kale köyünde yapımı devam eden Kalehan Barajı inşaat şantiyesinde çalışan Kale köyü sakinleri, işten çıkarılmalara tepki göstererek eylem yaptı. DÜZAĞAÇ`IN TAPULARI VERİLİYOR : Yıllardır beklenen adımlar atıldı, Düzağaç bölgesindeki vatandaşların tapularını almaları için işlemler tamamlandı. Tapular, Perşembe günü Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılacağı törende dağıtılacak. BBP’DE ÇATLAK BÜYÜYOR : BBP’den istifa eden Bingöllü İşadamı Cemal Eğin’in basına yansıyan açıklamalarını eleştiren BBP Bingöl İl Başkanı Hasan Arıkız, Eğin’i eleştirirken, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek çıktı. Ancak BBP Bingöl merkez İlçe Başkanı Cezayir Genç ise Eğin’i savundu, partisinin kararını eleştirdi! ÖRTÜLܒDE ELEKTRİK VE SU YOK! : Genç İlçesi Yazıkonak Köyü Örtülü Mezrası’nda en temel hizmetlerin başında gelen su ve elektriğin olmadığını dile getiren mezra sakinleri, sorunların çözülmesini bekliyor. YEŞİL’E 16 YIL SONRA SUİKAST DAVASI AÇILDI : Akın Birdal suikastını planladığı iddia edilen ve kayıtlara göre halâ yaşayan ‘Yeşil’ kod adlı Mahmut Yıldırım’ın 20 yıla kadar hapsi istendi. KURBAN: “KATLİAMI KINIYORUM” : İsrail’in Filistin’e yönelik düzenlediği saldırılara ilişkin yazılı basın açıklaması yapan CHP’li Kurban, Gazze katliamını kınadığını söyledi.
20-07-2014
215
0
AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, İsrail’in Gazze’ye yönelik katliam harekâtını kınadı. Saldırıları ‘insanlık dışı’ olarak niteleyen Coşkun, kalıcı çözümün de “Bağımsız Filistin Devleti” ile mümkün olabileceğini vurguladı.
DİĞER HABERLER
PARAN KADAR KÜRTÇE!
SYDV personellerinin kadroya geçirilmesi ve iş haklarının güçlendirilmesi ile Kü...
BUNA DA MI GÜCÜNÜZ YETMİYOR!
Karayolları tarafından Elazığ-Bingöl-Muş karayolu üzerinde yapılan üstgeçitler p...
BARAKAZİ, İSRAİL`İN SALDIRILARINI KINADI
Filistin`de yaşanan saldırılara ilişkin açıklama yapan Bingöl Belediye Başkanı Y...
İSRAİL’E TEPKİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR!
Bingöl’de bir araya gelen yüzlerce vatandaş, bir kez daha İsrail’i beddua yağmur...
“LAF DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ”
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Solhan Temsilciliği, yazılı basın açıklaması yapar...
TARIM ARAZİLERİ KORUNACAK
Aşırı yağış ve ilkbaharda karların hızlı eridiği dönemlerde taşkınlarla ekili al...
YER SORUNU BİR KEZ DAHA GÜNDEME GELDİ
Bingöl TSO, meslek gruplarının sorunlarını yerinde tespit etmek amacıyla başlatt...
EĞİN BBP’DEN İSTİFA ETTİ
Uzun süre Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) çeşitli mevkilerde hizmet veren Bingöll...
“KADİR GECESİ BİN AYDAN HAYIRLIDIR”
Ramazan ayında gizli olan Kadir gecesi ile son 10 günde yapılan itikâf ibadetini...
Bingol Firma Rehberi
Bingöl Firma Rehberi ve İletişim bilgileri...
Bingöl Tanıtım
İlimize ait tanıtım bilgileri
Bingöl Nöbetçi Eczaneleri
İlimize ait aylık nöbetçi eczane listesi
BİNGÖL`ÜN ADI HANGİSİ OLMALI?
ÇEWLİK
ÇOLİG
ÇAPAKÇUR
BİNGÖL KALMALI
METİN VAROL (-)
19.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yenişehir Mahallesi Hacı Hasip Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
FİLİT ATAR (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Selahattin Eyyubi Camii`nde kabul edilmektedir.Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.
NİHAT METİN (-)
11.11.2013
Cenazesi defnedilmiş olup taziyeleri Yeşilyurt Mahallesi Fatih Camii`nde kabul edilmektedir. Merhuma Allah`tan rahmet ailesine sabır ve başsağlığı dileriz.